هنرزندگی

یا مَن هو به کل مکان

هنرزندگی

یا مَن هو به کل مکان

هنرزندگی

بسم الله الرحمن الرحیم

چند سال بعد از اینکه از دنیا مى روید هیچکس به خاطر نخواهد آورد که چقدر ثروتمند و زیبا بوده ایداما همه یادشان خواهد ماند …که چه تأثیرى روى دلها و ذهن ها گذاشته اید...

آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات
  • ۲۶ شهریور ۹۷، ۱۹:۰۵ - سمولی ..
    :(
  • ۲۶ شهریور ۹۷، ۱۸:۲۹ - جناب قدح
    سلام
نویسندگان

۵۲ مطلب توسط «عاطفه» ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم دوستان...خواستم بگم از این به بعد توی این وب پستی گذاشته نخواهد شد و وب رو میبندم...ممنون از حضور تک تکتون و کامنتهاتون🌼🌼🌼


۹ نظر موافقین ۲ مخالفین ۲ ۲۶ شهریور ۹۷ ، ۱۸:۲۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای زندگی چیست

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۶ شهریور ۹۷ ، ۱۵:۰۰
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

تصویر مرتبط


زندگی جز عشق افسانه ای بیش نیست...

۳ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۰۳
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای خدایادوستت دارم

زمین سردش بود، زیرا ایمانش را از دست داده بود ؛ نه دانه ای از دلش سر در می آورد و نه پرنده ای روی شانه هایش آواز می خواند. قلبش از ناامیدی یخ زده بود و دستهایش در انجماد تردید مانده بود. خدا به زمین گفت: عزیزم ایمان بیاور تا دوباره گرم شوی. اما زمین شک کرده بود، به آفتاب شک کرده بود، به درخت شک کرده بود، به پرنده شک کرده بود.
خدا گفت: به یاد می آوری ایمان سال پیشت چگونه به پختگی رسید؟ تو داغ پر شور بودی و تابستان شد، و شور و شوقت به بار نشست و کم کم از آن شوق و بلوغ به معرفت رسیدی، نام آن معرفت را پاییز گذاشتیم. اما…
من به تو گفتم که از پس هر معرفتی، معرفت دیگری است، و پرسیدمت که آیا می خواهی تا ابد به این معرفت بسنده کنی؟
تو اما بی قرار معرفتی دیگر بودی. و آنگاه به یادت آوردم که هر معرفت دیگر در پی هزار رنج دیگر است. و تو برای معرفتی نو به ایمانی نو محتاجی. اما میان معرفت نو و ایمان نو ، فاصله ای تلخ و سرد است که نامش زمستان است.فاصله ای که در آن باید خلوت و تامل و تدبیر را به تجربه بنشینی، صبوری و سکوت و سنگینی را. و تو پذیرفتی.
اما حال وقت آن است که از زمستان خود به در آیی و دوباره ایمان بیاوری و آنچه را از زمستان آموختی در ایمان تازه ات به کار بری. زیرا که ماندن در این سکوت و سنگینی رسم ایمان نیست، ایمان شکفتگی و شور و شادمانی است. ایمان زندگی است
پس ایمان بیاور، ای زمین عزیز !
و زمین ایمان آورد و جهان گرم شد. زمین ایمان آورد و جهان سبز شد. زمین ایمان آورد و جهان به شور و شکفتگی و شادمانی رسید.
نام ایمان تازه زمین، بهار بود...نام دیگر زمین من بودم،عاطفه!


پ.ن:ایام محرم رو تسلیت میگم التماس دعای فراوان...

پ.ن2:به وقت 21سالگی...امروز تولد من بود...بالاخره یه سال دیگه از زندگیم گذشت...التماس دعا

۹ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۰ شهریور ۹۷ ، ۱۸:۱۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای عکس ناراحتی بدون متن

تلاشِ زیادی کردم تا همه چیز روی یک خط صاف پیش برود ، بدون هیچ پستی و بلندی، اتفاقات را محکم نگه می داشتم تا نیفتند تا مسیری که در زندگی ام تکرار می شد بهم نریزد! 
تا از خط صاف وارد مسیر شکسته نشود!
اما نشد،نتوانستم!
نتوانستم جلوی اتفاق افتادن اتفاقات را بگیرم،بغض، اشک،اندوه و خرسند نزیستن در تقویمم جای گرفت و از آن پس شروع کردم به خط زدن!
خط زدن چیزهایی که سفت چسبیده بودم تا از دستم نرود 
چیزهایی که دوستشان داشتم اما دوستم نداشتند!
تلاشِ زیادی کردم تا دیگر رها کنم تا بپذیرم هرآنچه بخواهد پیش بیاید می آید! 
از آن پس تنها قلبم را سفت چسبیدم تا هر حادثه تکانش ندهد..
ثانیه های مداومی با خود فکر کردم تا دریافتم من ذره ای در دریای خروشانم...
و هرچه بیشتر دست و پا بزنم از ساحل دورتر می شوم..
جنگیدن همیشه پیروزی نمی آورد شاید طرف دیگرِ سپاه تو باشی که میبازی!

۴ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۷ ، ۰۷:۰۱
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

یک روز از خواب بیدار می شوی و به تو می گویند این آخرین روز زندگی توست از جایت بلند می شوی دلت به حال خودت می سوزد با خودت فکر می کنی امروز چقد می توانی بیشتر زندگی کنی بیشتر از زندگی لذت ببری !دوش می گیری ، از کمدت بهترین لباس هایت را انتخاب می کنی و می پوشی ، جلوی آینه می ایستی موهایت را شانه می کنی ، به خودت عطر می زنی و غرق فکر می شوی که امروز باید هرچه می توانی مهربان باشی ، بخشنده باشی ، بخندی و لذت ببری !

از خواب بیدارش می کنی به او می گویی در این همه سال که گذشت چقد دوستش داشتی و نگفتی ، چقد عاشقش بودی و نمی دانست ، به او می گویی مرا بیشتر دوست بدار ، بیشتر نگاهم کن ، بگذار بیشتر دستانت را بگیرم و به این فکر می کنی فردا دیگر نمی بینی اش و چقد آن لحظه ها برایت قیمتی می شود لحظه هایی که هیچ وقت حسشان نمی کردی !

دوتایی از خانه می زنید بیرون می روی ته مانده حسابت را می تکانی ، کادو می گیری برای مادرت و پدرت به سراغشان می روی و به آنها می گویی که چقد برایت مهم هستند که چقد مدیونشان هستی ، مادرت را بغل می کنی ، پدرت را می بوسی و اشک می ریزی چون می دانی فردا دیگر نیستی ...

آن روز جور دیگری مردم را نگاه می کنی ، جور دیگری به حیوان خانگی ات اهمیت می دهی ، جوری دیگر می خندی ، جور دیگری دلت می لرزد ، جور دیگری زنده هستی و دائم به این فکر میکنی که چقدر حیف است اگر نباشم ... ، آن روز می فهمی هیچ چیز به اندازه ی بودنت و ماندنت با ارزش نبوده و نیست !

شب که می شود جشن می گیری و در کنارش احساس می کنی چقدر خوشبختی ولی حیف که آخرین شب زندگی توست ، پس بیشتر بغلش میکنی بیشتر نوازشش می کنی بیشتر نازش را می خری و بیشتر ... می گویی : آه کاش فردا هم بودم ! 

خوب اگر فردا هم باشی قول می دهی همین گونه باشی یا نه ؟

قول می دهم ! 

ممکن است فردا باشی ، قدر لحظه هایت را بیشتر بدان ، چون هیچ چیز به اندازه ی خودت و ماندنت ارزش ندارد...


👤نازنین عابدین پور


پ.ن:شاید فردایی نباشد پس امروزت را به همه و خودت عشق بورز...اگه هرروز همینطور فکرکنیم ارامش به زندگیمون میاد😊

۱ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۱۶ شهریور ۹۷ ، ۰۷:۴۱
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیمـ

آیا می دانید، چرا خوشبخت بودن مشکل است؟

 چون از رها کردن چیزهایی که باعث غمگینی ما می شود،

 سر باز می زنیم. چون کلید خوشبختی خودمان را، 

در جیب دیگران قرار داده ایم و باور نداریم که خوشبختی مان در دستان خودمان است. 

کلید خوشبختی، درک این واقعیت است که آنچه برای شما رخ می دهد مهم نیست، 

بلکه چگونگی پاسخ شما مهم است. 

خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد

 بلکه کسی است که با مشکلاتش، مشکلی ندارد.

.

.

پ.ن:دیگران نمیتوانند سرنوشت شمارا تغییر دهند،رفتارها و گفتارهای آنها نمیتواندنقشه خداوند رابرای زندگی شما خراب کند.تنها قدرتی که مردم در مقابل شما دارند،قدرتیست که خودتان به آنها میدهید!(جول استیون)

۴ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۵ شهریور ۹۷ ، ۱۱:۱۲
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

🌸 من آدم بے شنبہ اے هستم ؟

نہ! درست خواندید. غلط املایے ندارم. منظورم دقیقا شنبہ بود نہ چیز دیگر. آدم هاے بے شنبہ آدم هایے هستند ڪہ هفتہ هایشان شش روز دارد نہ هفت روز. یڪشنبہ تا جمعہ. آدم هاے بے شنبہ آدم هایے هستند ڪہ همیشہ منتظر رسیدن شنبہ ایے مے شوند تا خرابے ها را درست ڪنند اما این شنبہ هیچ وقت فرا نمے رسد. 

☘ آدم هایے ڪہ قرار است از شنبہ بروند دنبال ساختن خودشان. قرار است از شنبہ رژیم بگیرند. شروع ڪنند بہ درس خواندن براے ڪنڪور. شروع ڪنند بہ باشگاہ رفتن. شروع ڪنند بہ ترڪ سیگار. شروع ڪنند بہ دیگر انجام ندادن عادت هاے زشتے ڪہ خودشان را بیشتر از بقیہ آزار مے دهد. شروع ڪنند بہ ڪنار گذاشتن تنبلے. پیگیرے ڪارهایے ڪہ ماہ هاست بہ تعویق مے افتند. شروع ڪنند بہ مرتب ڪردن ڪشوے بہ هم ریختہ مدارڪ. خواندن ڪتابے ڪہ از نمایشگاہ ڪتاب پارسال هنوز ورق نخوردہ. شروع ڪنند بہ سفر رفتن، ڪنسرت رفتن، سینما و تئاتر و موزہ رفتن. شروع ڪنند بہ یاد گرفتن هنرے ڪہ همیشہ آرزویش را داشتہ اند. 

☘ شروع ڪنند بہ تجربہ ماجراجویے هایے ڪہ رویاے ڪودڪیشان بودہ. شروع ڪنند بہ نوشتن اولین رمان بلند چند صد صفحہ اے ڪہ ماہ هاست بہ جزییاتش فڪر ڪردہ اند. شروع ڪنند بہ مهربان تر شدن با بعضے ها. شروع ڪنند بہ دید و بازدید با ڪسانے ڪہ دلشان برایشان تنگ مے شود. آشتے ڪردن با ڪسانے ڪہ روزگارے دوستشان داشتہ اند. شروع ڪنند بہ قرار گذاشتن با دوستان مدرسہ. شروع ڪنند بہ انجام تمام ڪارهاے عقب ماندہ. شروع ڪنند بہ عوض شدن بہ تغییر. 

☘ آدم هاے بے شنبہ تقصیر ندارند. هفتہ هایشان شنبہ ندارد. آن شنبہ لعنتے انگار هیچ وقت از راہ نمے رسد. ڪم ڪم بزرگ مے شوند بعد موهاے سفیدشان در مے آید و پیر مے شوند و یڪهو مے فهمند ڪہ دیگر نہ حوصلہ دارند نہ بنیہ. آدم هاے بے شنبہ اگر با آلزایمر بمیرند خوش شانس هستند چرا ڪہ یادشان نمے آید ڪہ چہ ڪارهایے مے توانستند بڪنند و نڪردہ اند.


۵ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۱۲ شهریور ۹۷ ، ۰۶:۰۴
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیمـ

در کتاب راز شاد زیستن میگوید:

هرکسی که قدم به زندگی شمامی 

گذارد، یک معلم است.

حتی اگر شما را عصبی کند

باز هم درسی به شما آموخته است

زیرا محدودیتهای شما را نشانتان داده است.

پس آگاهانه و با آرامش با اطرافیانتان رفتار کنید.

واز تنش ودرگیری و بحث بپرهیزید.

هرگز فکر نکنید که اگر فلان مرحله

 زندگی بگذرد، همه چیز درست می شود.....

از همه چالش ها لذت ببرید.

هنر زندگی ، دوست داشتن مسیر زندگی است .....

خوشبختی در مسیر است ، نه در مقصد.


۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۷ ، ۱۴:۱۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

تصویر مرتبط


بیرونتان را مرتب نکنید،درونتان را مرتب کنید!

سپس خواهید دید که بیرونتان نیز مرتب خواهدشد...آشفتکی بیرونی انعکاس آشفتکی درونتان است!

.

.


۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۸ شهریور ۹۷ ، ۰۸:۱۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


علی

سهل کنید سخت را،خانه برید بخت را عید غدیر می رسد...

ضرب زنید طبل را پیشه کنید عدل را عید غدیر میرسد...

باده دهید جام را،قندزنید کوزه را عید غدیر میرسد...

آب دهید تشنه را،دور کنید غصه را عید غدیر میرسد...


شیعیان عیدتان پیشاپیش مبارک!از دست هممون خیلی از کارا برمیاد تا برای این عید بزرگ انجام بدیم.با توجه به این عید میتونیم ایمان و عشقمون رو به مولا علی(ع)محک بزنیم...مثلا ببینیم همونطور که برای عید نوروز وقت میذاریم و کلی شادی و خوشحالی میکنیم و به همه خبر میدیم و لباسای نو میخریم و میریم به دید و بازدید وووو ایا در این عید بزرگ همچنین شور شوق عظیمی داریم؟؟؟اگه نه باید گفت یه کمی باید در عقاید و افکارمون صرف نظر کنیم و تلاشمون رو بکنیم تا برای این عید همچنین کارهایی بکنیم و خوشحال باشیم...

تا میتونیم مبلغ عید غدیر باشیم...امام زمان منتظر من و شماست تا یاری اش کنیم...اگه کسی با شما عهد ببنده ولی وفا نکنه مطمینا ازش بدتون میاد و ممکنه حتی متنفر بشین پس چرا در عهد به این بزرگی که بستیم کوتاهی میکنیم؟؟؟عید غدیر ینی تجدید عهدمان با امام زمان و یاری ایشان...فکرنکنیم همینکه گفتیم حالا بیخیال امام زمان اومد میریم یاریش میکنیم و فکرکنیم که یارشون هستیم...خیر اینطور نیست،یاران امام زمان کسایی هستن که به یک چشم برهم زدن کوه رو هم جابجا میکنن،آیا ما اینطور هستیم؟

۴ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۷ ، ۱۲:۰۲
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


#تبلیغ_غدیر_واجب_است

#جفا_نکنیم !! از دو الی سه ماه پیش تمامی شیعیان برای عاشورا و اربعین روز شمار زدند! این علاقهء به سید الشهدا علیه السلام قابل ستایش است. اما قبل از محرم، ما مناسبتی داریم که افضل بر تمام مناسبتهای ما است. اساس مذهب ما به بزرگداشت این روز است. برای غدیر چه کردیم؟ برای غدیر کار نکردیم، متاسفانه انکار و تفسیر به رای شد! امام حسین علیه السلام کشته احیایِ غدیر است. باید برای غدیر صد هزار برابر عاشورا و فاطمیه توان گذاشت‌. اگر غدیر فراموش نمی شد که عاشورا و فاطمیه ای در کار نبود. پس باید با تمام توان برای غدیر کار کنیم. برای #غدیر روز شمار بزنید، پوستر پخش کنید. بنر بزنید، جشن بگیرید، دسته شادی در خیابان راه بندازید. طنین علیا ولی الله باید عالم را بلرزاند. کم کاری نکنید، در حق امیرالمومنین علیه السلام و غدیر کم کاری کنیم، جفا کردیم! مانند ایام شعبانیه ایستگاه صلواتی بر پا کنید. خیابان ها را آزین ببندید. دست به دست هم دهید. از عید قربان تا مباهله جشن غدیریه بگیرید. خطبه غدیریه را چاپ کنید پخش کنید. ستون اسلام و تشیع غدیر است، اما متاسفانه برای این ستون و استحکامش کم کاری کردیم. از هر مناسبتی که داریم غدیر واجب تر و مهمتر است. ولایت امیرالمومنین علیه السلام را جار بزنید، شور به پا کنید. هر کس هم که توان دیدن ندارد کور شود. برای غدیر کم گذاشتیم انکار شد، وقت بلند شدن است، رزق محرم در غدیر داده میشود، هر کس برای غدیر کم بگذارد، در محرم کمش میگذارند! برای غدیر کاری کنید این مملکت بلرزد! این مملکت از عید قربان تا مباهله باید غوغا شود، صدای #علیا_ولی_اللهگوش فلک را کَر کند. دسته به خیابان ها بیاورید، #ایستگاه_صلواتی بزنید، شهرهای خودتان را #چراغانیکنید. ان شاء الله امام عصر روحی فداه دعایی برای همه کند. روز عید غدیر، روزی است که خدا نعمتش را کامل کرده است، چرا شکر نعمت نکنیم؟ صد هزار برابر هر سال توان بگذارید، کاری کنید مرحم بر سینهء مجروح صدیقه طاهره سلام الله علیها شوید. تمام معصومین به شهادت رسیدند بخاطر غدیر، چرا ما ساکتیم؟ چرا ما بی تفاوتیم. کاری کنید که کسی جرات نکند خدشه بر غدیر وارد کند. من کنت مولا فهذا علی مولا را بلند بگویید، روز غدیر روز بیعت با امام عصر روحی فداه است. دست به دست هم بدهیم احیایِ غدیر کنیم. با پولمان، با وقتمان، با هیئتمان؛ با وسائلمان؛ با هر عملی که میتوانیم احیایِ غدیر کنیم.


لطفا نشر دهید...۲ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۳ شهریور ۹۷ ، ۱۶:۱۴
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

قلمت را بردار ،
بنویس از همه خوبیها ، زندگی , عشق ، امید 
و هر آن چیز که بر روی زمین زیبا است
گل مریم ، گل رز
بنویس از دل یک عاشق بی تاب وصال
از تمنا بنویس
از دل کوچک یک غنچه که وقت است دگر باز شود
از غروبی بنویس که چون یاقوت و شقایق سرخ است
بنویس از لبخند  از نگاهی بنویس که پر از عشق به هر سوی جهان می نگرد
قلمت را بردار ، روی کاغذ بنویس :
زندگی با همه تلخی ها شیرین است ...

 


قدر زنده بودن را نخواهیم دانست جز در وقت👈مرگ♨


پ.ن:زندگی پیدا کردن خود نیست،بلکه ساختن خود است💎


پ.ن2:آغاز پاده شاهی شهریوری ماهیا رو تبریک میگم به تمام دوستان شهریوریم💎💎💎💎💎(شهریوریم)

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۴۳
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر در زندگی‌تان شکست وجود نداشته باشد، خودتان را به چالش نمی‌کشید. وودی آلن می‌گوید «اگر در زندگی‌تان هیچ شکستی وجود نداشته باشد نشان می‌دهد هیچ کار جدید و چالش‌برانگیزی در زندگیتان انجام نمی‌دهید.»

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۵ مرداد ۹۷ ، ۱۲:۰۸
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای عکس ماشا

گویند که عشاق جهان عقل ندارند...

یعنی تو خری ، من به مراتب ز تو خرتر😅😅


پ.ن:مخاطب خاص ندارد پلیز نات منحرف😅😅...الان باید خداروشکر کنم که خر نیستیم😄😄😄والله کمی مثبت اندیش باشیم...

شاید این پست بهانه ای باشه برای اثبات مثبت اندیشی😁اگه مثبت اندیش باشی و به قضایا و اتفاقات و...از زاویه درستش نگاه کنی هرگز طعم تلخ زندگی رو نخواهی چشید.مثل همین متن.ممکنه بعضی از ماها از وجود کسی به قول بعضیا نیمه گمشده در زجر باشیم ولی برای تحمل کردن و صبر بر این دوری میشه این چنین تلقین کرد که خداروشکر خر نیستیم ولی وقتی یه روز عاشق شدین اسمش رو خر شدن نذارین ها😄😄به همین راحتی به همین خوشمزگی😅😅همه چیو به نفع خودتون تغییر بدید،دنیای خودتونه در دستان خودتون پس این تویی که تصمیم میگیری چطور زندگی کنی😊


پ.ن2:این پست صرفا برای مثبت اندیشی بود...کساییکه عاشق هستن بهترین در دنیا هستن و این متن دلیل بر توهین به اونا نمیشه...

پ.ن3:دوستان مثبت اندیشی این نیست که همیشه اتفاقات خوب خواهد افتاد بلکه یعنی اینکه در سخت ترین شرایط هم درست تصمیم بگیریم و درست فکرکنیم.

مثبت اندیشی میتونه این باشه که همیشه شاکر داشته هاتون باشین.مثلا یکی فقیره و چیزایی که بقیه دارن رو نداره ولی پدر و مادر و تن سالم داره،در این صورت داشته هارو شکرکردن لذت بخش ترین جای زندگیه...همیشه قبل از غر زدن یا ناشکری کردن به کسایی که ندارن فکرکنیم.از اینکه بدن سالمی داری خدارو شکرکن.از اینکه پدرومادر سالمی داری خدارو شکر کن.ازاینکه خونه دارین شاکر باش...داشته های هممون زیاده اگه چشم باز کنیم ولی ما بر عکس روی نداشته هامون زوم میشیم و این باعث لذت نبردن از زندگی میشه.....هرروز بعد از بیدار شدن یه دفتر بردارین توش ده تا از داشته هاتونو بنویسین و از خدا شکرگذاری کنید.به این صورت:

1-خداروشکرمیکنم که به دانشگاه میرم.چون خیلیا هستن که توان رفتن به دانشگاه رو ندارن

2-خداروشکر میکنم که یه روز دیگه کنار پدر ومادرم هستم و هممون تنمون سالمه چرا که خیلیا هستن شب آخرشون رو گذروندن و یا ممکنه بعد از بیداری مریضی گرفته باشن...

و

و

و

این تکنیک رو بیست و یک روز انجام بدین زندگیتون از این رو به اون رو میشه...

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۷ ، ۱۷:۱۸
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

#جول_اوستین

✨حال خوبت را به هیچکس گره نزن

یاد بگیر، بدون نیاز به دیگران شاد باشی..

بخندی و امیدوار باشی!۶ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۱۹ مرداد ۹۷ ، ۰۶:۴۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


💎جول اوستین - دیگران را ببخشید تا آزاد باشید👇


اجازه ندهید، گذشته، آینده تان را آلوده کند

گاهی اوقات از بین بردن افکار منفی کار سختی است.

وقتی کسی در حقمان بدی کرده است، ذات انسان به این شکل است که با درد و رنج بماند، خشمگین و ناراحت باشد و کینه به دل بگیرد.

با خود می گوییم، من او را هرگز نمی بخشم، لایقش نیست.

شما برای آنها نمی بخشید، بلکه به خاطر خودتان می بخشید.

تا زمانی که با رنج بمانید عصبانیت وخشم شما تاثیری روی آنها نداردبلکه خودتان را آلوده میکنید

نبخشیدن مانند زهر است.

شاید نگه داشتن این حالت حس خوبی به شما بدهد اما زندگیتان را نابود میکند

زمانی که آنها را می بخشید توجیه رفتار نادرست آنها نیست رنجش ر اکم‌نمیکنید بلکه میبخشید تا زهر را از بدن خود بیرون کنید

باید ببخشید تا آزاد باشید...

این طور نگاه نکنید که دارید به آنها لطف میکنید بلکه به خودتان لطف میکنید...


پ.ن:لطفا با بخشش در حق خودتان لطف کنید تا زندگی زیبایی داشته باشین.(بهشت را باید همین دنیا ساخت وگرنه اون دنیا همانطور که اینجا را به سختی گذرانده اید،اونجارو هم به سختی خواهید گذراند.)به قول آقای بهجت:نیومدیم تا به هرقیمتی که شده زندگی کنیم،بلکه اومدیم قیمت پیدا کنیم😊

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ مرداد ۹۷ ، ۰۵:۵۸
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


تصویر مرتبط


افرادی که از ریسک کردن می ترسند به جایی نمی رسند...


در این پست بنادرخواست یکی از دوستان عزیز درباره اعتماد به نفس مینویسم. و شاید ممکنه مشکل ماهاهم باشه،خیلی کم هستن افرادی که اعتماد به نفس بالایی داشته باشند.امیدوارم این پست بتونه کمکی برای شما عزیزان در جهت افزایش اعتماد به نفس بکنه.

یکی از دلایلی که باعث نداشتن اعتماد به نفس هست،اینه که به خودمون ایمان نداریم.یعنی اینکه همیشه خودمونو نالایق ، بی اراده ، یه فرد ضعیف و خلاصه هرچی که بگین ، میدونیم...این دلیل اول.

حالا برای اینکه خودمونو لایق بدونیم و بدونیم که هرچی بخوایم میتونیم انجام بدیم چه کاری باید انجام بدیم؟ باید عزت نفس داشته باشیم.یعنی اینکه خودمونو دوست داشته باشیم،خودمون رو آنطورکه هستیم بپذیریم(حالا ممکنه بعضیا بدلایل ظاهری مثلا چاق یا لاغر بودن یا قدبلند یا کوتاه قدبودن عزت نفس نداشته باشه و همیشه خودشو از این نظر عقب بکشه-پذیرفتن خود یعنی این،یعنی انگونه که هستیم خودمونو دوست داشته باشیم چون بی شک ما تصمیم نگرفتیم در این صورتی که هستیم باشیم)به تواناییامون اعتماد داشته باشیم و خودمون رو با بقیه مقایسه نکینم پس اولین قدم افزایش اعتماد به نفس داشتن عزت نفس است.

دومین دلیل نداشتن اعتماد به نفس ، میتونه ترس باشه...

برای مثال:

شما میترسین موقع ظرف شستن یکی از ظرفها رو بشکنین.و این تصور باعث میشه تا شما نتونین ظرف بشورین و یاد بگیرین که چطور باید شست...راه حلش چیه؟راهش اینه که برین امتحان کنید.برید ظرف بشورید ببینید ایا اینکه تصور میکردید ظرف خواهد شکست،واقعا هم خواهد شکست؟

دومین راه افزایش اعتمادبه نفس هم گذاشتن ترس به کنار هست و دقیقا انجام دادن کاری که ازش میترسین.دراین صورت نه تنها احساس اعتماد به نفس بهتون دست میده،بلکه شجاعتتونم بیشتر میشه ودفعه های بعدی دیگه از هیچی نخواهید ترسید.


افرادی که دارای اعتماد به نفس کمی هستن دارای شرایط زیر هستند:

1-در جمع از نظر دادن اجتناب میکنند

2-هرگزنمیتوانند در برابر خواسته های دیگران نه بگویند هرچند به ضرر خودش باشه

3-خجالت میکشند 

4-ترسو هستند

5-نسبت به عوامل محیطی زود واکنش نشون میدن و نمیتونن محتاطانه تصمیم بگیرند

و...


من چندتا راهکار برای افزایش اعتماد به نفس برای عزیزانی که دارای اعتماد به نفس نیستند میدم.ان شاالله که کارساز باشه.

1-روزی به مدت چند ثانیه جلوی آیینه قرار بگیرید و از زیبایی های خودتون تعریف و تمجید کنید.و خدارو بخاطر سالم بودنتون شکر کنید.(شکرکنید که تن سالم دارین و همچنین بخاطر داشتن موهای بلند و چهره زیبا از خدا تشکر کنید.هممون مخلوق خداییم و هیچ تفاوتی باهم نداریم جز در اخلاق و رفتارامون و این باارزش ترین چیزه انسانه وگرنه ظاهر زیبارو با آرایش میشه بدست آورد.خدا خودش میدونه کیو چطور نقاشی کنه پس همیشه خودتونو دوست داشته باشین و به خودتون عشق بورزین و از جملاتی مثل من چقدر زشتم و اه من چقدر چاقم و...دست بردارین(اینکار باعث میشه تا خودتون رو دوست داشته باشین و عزت نفستونم میره بالا)

2-موقع خرید لباس ، به مادر یا هرکسی که باهاتون هست نگین که خودت پسند کن و من سلیقه ای ندارم.بلکه لباس مورد علاقتون رو با رنگ مورد علاقتون انتخاب کنید حتی اگه طرف مقابلتون از سلیقتون خوشش نیاد.شمایین که قراره لباس بپوشین نه اون طرف.

3-در جمع ها حتی اگه کسی ازتون نظر نخواسته باشن،نظر بدیدوازاینکه مخالف نظرتون باشن،نترسین..

4-موقع حرف زدن به چشمان طرف مقابلتون نگاه کنید و حرفتون رو صادقانه و بدون کنایه به طرف مقابلتون بگید

5-در تصمیم گیری عجله نکنید.

6-ممکنه بعضی وقتها توی دانشگاه یا مدرسه،دوستتون نیاز به جزوتون داشته باشه و ازتون بخواد ولی از اینطرفم شما خودتون نیاز دارین به جزوتون.سعی کنید مودبانه به دوستتون نه بگین.یا مثلا ممکنه کسی از شما درخواست پول کنه و شما اون مقدار رو نداشته باشین ولی چون نه گفتن رو بلد نیستین،میرین از یکی دیگه قرض میگیرین و خودتون تویم منجلاب گیر میکنین.(در کل ، نه ، گفتن رو یاد بگیرین و بیش ازحد از خودگذشتگی نداشته باشین)

7-هیچوقت سعی نکنید توجه دیگران رو به خودتون جلب کنید.کسایی که اعتمادبه نفس دارن ، نیاز به تشویق و تعریف و تمجید دیگران ندارند.خوب دیگه دوستان اینام راه کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس.امیدوارم استفاده کرده باشین..اگه سوالی بود در خدمتم و اگه باز هم کسی بود که براشون مطلب خاصی بذارم،حتما اعلام کنن.

تشکر از حضورتون.

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۶ مرداد ۹۷ ، ۰۹:۳۳
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


نتیجه تصویری برای عکس طبیعت1-هیچوقت برای توجه دیگران گدایی نمی‌کنند

2-به هیچکس اجازه نمی‌دهند ناراحتشان کند

3-کینه نمی‌ورزند

4-هیچوقت دست از کاری که دوست دارند نمی‌کشند

5-هیچوقت از اعتماد به خود دست نمیکشند

6-مثل افراد پست رفتار نمی‌کنند

7-هر کسی را وارد زندگی‌شان نمی‌کنند

8-از عشق ورزیدن نمی‌ترسند

9-از ترس روزی که پیش رویشان است در رختخواب نمی مانند

10-از کم کردن سرعتشان نمی ترسند

11-کاری که نمی‌خواهند را انجام نمی‌دهند

12-برای «نه» گفتن هیچ مشکلی ندارند

13-پس دادن را فراموش نمی‌کنند

14-فراموش نمی‌کنند که شادی و خوشبختی یک تصمیم است


از امروز تلاش کنیم ضعیف نباشیم.

۳ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۲ مرداد ۹۷ ، ۱۷:۰۸
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

#آقایان_بدانند 


آقای محترم❗️


تا میتونی سراسر خانه و همسرت را مملو از #عشق و #محبت کن.

💝سوخت یک زن به عشق است و محبت. 

💝هر چقدر این سوخت بیشتر به همسرتان تزریق شود، زندگی آرام‌تر و بهتری خواهید داشت.

💝زبان عشق چند گونه است، که باید تشخیص داد همسر شما با کدام زبان عشق انس دارد.


آیدی کانال تلگرام:

@goleh_narjes

۵ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۰۷ مرداد ۹۷ ، ۲۰:۴۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

ممکن است شما مسئول زمین‌خوردنتان نباشید؛اما مسئول از جا بلندشدنتان هستید.


"آنتونی رابینز"


پ.ن:زندگی و خوشی ات را بخاطر آدمهای اطرافت خراب نکن...دنیا ارزش این را ندارد که بخاطرش شب تا صبح گریه کنی(دوستان لطفا از این جمله اشتباه برداشت نکنید...منظور اصلی از این متن اینه که از کسی کینه به دل نگیرین و دل خور نشین و یا حسادت کسیو نکنید و یا تو گذشته زندگی نکنید و یا کسیکه ترکتون کرده دیگه بخاطرش غم نخورید چون همه اینا باعث آزردگی خاطر میشه و عذاب وگرنه همه ما مخلوقات خداییم و هیچ فرقی باهم نداریم و هممون خطاکاریم و باید همه رو دوست داشته باشیم و با همه مهربان باشیم)

۶ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۷ ، ۱۳:۲۸
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

تغییر نگاه به زندگی باید از ذهن شروع شود،

یادمان باشد

سنگها نه خرده حسابی با پاهای لنگ دارند

نه قرار و مداری با پاهای سالم!پس باورهای اشتباه را کنار بگذاریم …هر سقوطی

پایان کار نیست…باران را ببین،سقوط باران قشنگترین "آغاز" است.

جرأت کنید و متفاوت باشید؛ دنیا جایی برای کپی بودن نیست.


خلاقیت اساسی‌ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی‌ترین عامل ایجاد ارزش است که در همهٔ ابعاد و جوانب زندگی ست.

۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ تیر ۹۷ ، ۱۷:۰۲
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

علت اینکه ما به افسردگی و یا خیلی از فشارها و عذابهای روانی دچاریم به دلیل ثبت گذشته در مغز ویا همان ضمیرناخودآگاه هست...

برای رهایی از همه این سختی ها راه اول بهترو برتر بخشش هست...بخشش دیگران،بخشش خود(بخاطر کارهایی که باید میکردیم و نکردیم و یا اشتباهات و حماقتهایی که انجام شده)ودر کل بخشش گذشته ... تا گذشته رو رها نکنیم تاابد زندگی پراز درد و رنجی خواهیم داشت.

بزرگترین حماقت ،زندگی در گذشته و داشتن افکار و رفتارهاییه که درگذشته انجام داده ایم پس از امروز تصمیم بگیریم حماقت نداشته باشیم.

۰ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۱۲ تیر ۹۷ ، ۱۹:۴۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

مغز همیشه دوست دارد حکومت کند وشما رو تحت سلطه خودش قرار بده و حاضر نیست کم بیاره و دوست داره هرلحظه به شما دستور بده...آیا شما دوست دارید یکی بهتون دستور بده؟!

مسلما جواب همه نه هست چون کسی دوست ندارد یکی بهش دستور بده.پس چرا اجازه میدین مغزتون به شما دستور بده؟شما که دوست دارین زندگی راحت و خوشی داشته باشین چرا به مغزتون جواب بله میدین و به مشکلات و بدیهای دیگران و...فکرمیکنید؟!

هیچ کدام از اینها واقعیت ندارد و این فقط مغز شماست کع دستور میدهد فکر منفی کن...اگر باور ندارید همین الان به مغزتون رجوع کنید و ببیند چه فکرا میکنید؟؟؟از کسی دلخورین؟؟؟از کسی کینه به دل دارین؟؟؟از کسی دلخوشی ندارین؟؟دشمن خیالی دارین؟؟؟خوب تااینجا همش کارکرد مغزه ، الان چشماتون رو به اطرافتون متوجه کنید یعنی به اطرافتون نگاه کنید ببینید چیزایی که مغزتون فکرمیکنع تو واقعیت هم هست یانه؟!

خودتون مالک و فرمانروای خودتون باشین و خودتون تصمیم بگیرین چطور زندگی کنید.

این شمایین کع تصمیم میگیرین چطور زندگی کنید شاد یا غمگین،کینه ای یابا دل پاک،خشمگین یا باآرامش و...

هیچکسی در طرز زندگی کردن شما دخالت ندارد ولی اگه به این حرف ایمان ندارید مشکل از مغزتونه پس لطفا از امروز خودتون به خودتون  حکومت کنید و نذارین مغزتون حکومت کنه...


پ.ن:این پست ادامه دارد

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۱ ۱۰ تیر ۹۷ ، ۰۷:۵۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

"هیپوفرنیا" حالتی که‌ بدون هیچ دلیل خاصی احساس افسردگی و ناامیدی میکنیم. برخی روانشناسان معتقدند که‌ در ضمیر ناخودآگاه دلتنگ کسی یا چیزی هستیم که‌ خودآگاه مان، آن را فراموش کرده!


۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۷ ، ۱۴:۱۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

شما که همسرت را پیدا کرده ای... 

شما که همدم و  هم نفس داری... 

شما که برای درد و دلت یک آغوش داری که آرام گیری... 

شما که در انتظار زندگی مشترک لحظه شماری می کردی و اکنون ویا مدتهاست او را یافته ای... 

بله با شما هستم... 

یک لحظه را برای محبت و عشق ورزی به او را از دست نده... 

دقیقه هابا هم بودن زود می گذرد... 

قدرش را بدان... 

که در روزهای تنهایی در حسرت اینجا و اکنون نباشی... 

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ تیر ۹۷ ، ۱۹:۰۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

#سیاستهای_مردانه 

مرد بایستی به همسر خود، بخصوص در حضور دیگران احترام بگذارد. این احترام باید توأم با صمیمیت و مهربانی باشد. زن نیازمند دریافت محبت و احترام از شوهر است به ویژه هنگامی که در حضور دوستان و آشنایان قرار داشته باشد. این امر باعث می شود که زن از داشتن شوهر احساس افتخار و سربلندی کند و این احساس، شوق او را به زندگی زناشویی و آمادگی وی را برای گذشت و بردباری در برابر محرومیت ها و سختی های احتمالی بیشتر میکند.

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۷ ، ۱۲:۳۴
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

بلوغ_روانی چیست؟

بلوغ یعنی اینکه تلاش برای تغییر دیگران را متوقف ساخته و بر خویش متمرکز شوید. 

بلوغ یعنی دیگران را همانگونه که هستند بپذیرید

بالیدگی یعنی به این درک برسید که هر کسی از دیدگاه خودش درست است.

بلوغ یعنی قدرت انکه بتوانید رها کنید و بگذرید. 

بلوغ یعنی بجای انتظارات پی در پی از یک رابطه ؛ سخاوتمندانه برای ان تلاش کنید و ببخشید و انرا بسازید. 

بلوغ فهم این واقعیت ست که هر انچه کرده اید؛فقط از برای خود و ارامش تان بوده ست.

بلوغ متوقف کردن مسیری ست که در آن بکوشید که خود را برتر نشان بدهید و به جای ان بر نقاط مثبت دیگران متمرکز بشوید. 

 بلوغ یعنی انکه بدنبال تایید دیگران نباشید و خودتان  را با کسی مقایسه نکنید.

بالیدگی پذیرش خویشتن ست به هماهنگونه که هستید و درک این نکته که تا هنگامی که خود  را نپذیریم هیچ تغییری رخ نخواهد داد و واقعیت انست که پس از ان دیگر نیازی به تغییر نیست.

۷ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۷ ، ۱۹:۲۲
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

مواظب باشید که عمرتون رو با درست انجام دادن کارهای غلط تلف نکنید...۵ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۶ خرداد ۹۷ ، ۱۶:۳۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخاب_صحیح


 9تله مهم  ازدواج

 

1️⃣ تله اول: فقط زیبایی و ظاهر


2️⃣ تله دوم: موقعیت اجتماعی

 

3️⃣ تله سوم: عجله 


4️⃣ تله چهارم: فرار از احساس تنهایی


5️⃣ تله پنجم: شناخت ناقص


6️⃣ تله ششم: بحران‌ها و زخم‌های گذشته 


7️⃣ تله هفتم: احساسات و هیجانات شدید


8️⃣ تله هشتم: چشم و هم‌چشمی


9️⃣ تله نهم: ترس از بالا رفتن سن

۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۷ ، ۱۵:۰۷
عاطفه