هنرزندگی

یا مَن هو به کل مکان

هنرزندگی

یا مَن هو به کل مکان

هنرزندگی

بسم الله الرحمن الرحیم

چند سال بعد از اینکه از دنیا مى روید هیچکس به خاطر نخواهد آورد که چقدر ثروتمند و زیبا بوده ایداما همه یادشان خواهد ماند …که چه تأثیرى روى دلها و ذهن ها گذاشته اید...

آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات
  • ۲۶ شهریور ۹۷، ۱۹:۰۵ - سمولی ..
    :(
  • ۲۶ شهریور ۹۷، ۱۸:۲۹ - جناب قدح
    سلام
نویسندگان

۱۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم دوستان...خواستم بگم از این به بعد توی این وب پستی گذاشته نخواهد شد و وب رو میبندم...ممنون از حضور تک تکتون و کامنتهاتون🌼🌼🌼


۹ نظر موافقین ۲ مخالفین ۲ ۲۶ شهریور ۹۷ ، ۱۸:۲۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای زندگی چیست

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۶ شهریور ۹۷ ، ۱۵:۰۰
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

تصویر مرتبط


زندگی جز عشق افسانه ای بیش نیست...

۳ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۰۳
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای خدایادوستت دارم

زمین سردش بود، زیرا ایمانش را از دست داده بود ؛ نه دانه ای از دلش سر در می آورد و نه پرنده ای روی شانه هایش آواز می خواند. قلبش از ناامیدی یخ زده بود و دستهایش در انجماد تردید مانده بود. خدا به زمین گفت: عزیزم ایمان بیاور تا دوباره گرم شوی. اما زمین شک کرده بود، به آفتاب شک کرده بود، به درخت شک کرده بود، به پرنده شک کرده بود.
خدا گفت: به یاد می آوری ایمان سال پیشت چگونه به پختگی رسید؟ تو داغ پر شور بودی و تابستان شد، و شور و شوقت به بار نشست و کم کم از آن شوق و بلوغ به معرفت رسیدی، نام آن معرفت را پاییز گذاشتیم. اما…
من به تو گفتم که از پس هر معرفتی، معرفت دیگری است، و پرسیدمت که آیا می خواهی تا ابد به این معرفت بسنده کنی؟
تو اما بی قرار معرفتی دیگر بودی. و آنگاه به یادت آوردم که هر معرفت دیگر در پی هزار رنج دیگر است. و تو برای معرفتی نو به ایمانی نو محتاجی. اما میان معرفت نو و ایمان نو ، فاصله ای تلخ و سرد است که نامش زمستان است.فاصله ای که در آن باید خلوت و تامل و تدبیر را به تجربه بنشینی، صبوری و سکوت و سنگینی را. و تو پذیرفتی.
اما حال وقت آن است که از زمستان خود به در آیی و دوباره ایمان بیاوری و آنچه را از زمستان آموختی در ایمان تازه ات به کار بری. زیرا که ماندن در این سکوت و سنگینی رسم ایمان نیست، ایمان شکفتگی و شور و شادمانی است. ایمان زندگی است
پس ایمان بیاور، ای زمین عزیز !
و زمین ایمان آورد و جهان گرم شد. زمین ایمان آورد و جهان سبز شد. زمین ایمان آورد و جهان به شور و شکفتگی و شادمانی رسید.
نام ایمان تازه زمین، بهار بود...نام دیگر زمین من بودم،عاطفه!


پ.ن:ایام محرم رو تسلیت میگم التماس دعای فراوان...

پ.ن2:به وقت 21سالگی...امروز تولد من بود...بالاخره یه سال دیگه از زندگیم گذشت...التماس دعا

۹ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۰ شهریور ۹۷ ، ۱۸:۱۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

نتیجه تصویری برای عکس ناراحتی بدون متن

تلاشِ زیادی کردم تا همه چیز روی یک خط صاف پیش برود ، بدون هیچ پستی و بلندی، اتفاقات را محکم نگه می داشتم تا نیفتند تا مسیری که در زندگی ام تکرار می شد بهم نریزد! 
تا از خط صاف وارد مسیر شکسته نشود!
اما نشد،نتوانستم!
نتوانستم جلوی اتفاق افتادن اتفاقات را بگیرم،بغض، اشک،اندوه و خرسند نزیستن در تقویمم جای گرفت و از آن پس شروع کردم به خط زدن!
خط زدن چیزهایی که سفت چسبیده بودم تا از دستم نرود 
چیزهایی که دوستشان داشتم اما دوستم نداشتند!
تلاشِ زیادی کردم تا دیگر رها کنم تا بپذیرم هرآنچه بخواهد پیش بیاید می آید! 
از آن پس تنها قلبم را سفت چسبیدم تا هر حادثه تکانش ندهد..
ثانیه های مداومی با خود فکر کردم تا دریافتم من ذره ای در دریای خروشانم...
و هرچه بیشتر دست و پا بزنم از ساحل دورتر می شوم..
جنگیدن همیشه پیروزی نمی آورد شاید طرف دیگرِ سپاه تو باشی که میبازی!

۴ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۷ ، ۰۷:۰۱
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

یک روز از خواب بیدار می شوی و به تو می گویند این آخرین روز زندگی توست از جایت بلند می شوی دلت به حال خودت می سوزد با خودت فکر می کنی امروز چقد می توانی بیشتر زندگی کنی بیشتر از زندگی لذت ببری !دوش می گیری ، از کمدت بهترین لباس هایت را انتخاب می کنی و می پوشی ، جلوی آینه می ایستی موهایت را شانه می کنی ، به خودت عطر می زنی و غرق فکر می شوی که امروز باید هرچه می توانی مهربان باشی ، بخشنده باشی ، بخندی و لذت ببری !

از خواب بیدارش می کنی به او می گویی در این همه سال که گذشت چقد دوستش داشتی و نگفتی ، چقد عاشقش بودی و نمی دانست ، به او می گویی مرا بیشتر دوست بدار ، بیشتر نگاهم کن ، بگذار بیشتر دستانت را بگیرم و به این فکر می کنی فردا دیگر نمی بینی اش و چقد آن لحظه ها برایت قیمتی می شود لحظه هایی که هیچ وقت حسشان نمی کردی !

دوتایی از خانه می زنید بیرون می روی ته مانده حسابت را می تکانی ، کادو می گیری برای مادرت و پدرت به سراغشان می روی و به آنها می گویی که چقد برایت مهم هستند که چقد مدیونشان هستی ، مادرت را بغل می کنی ، پدرت را می بوسی و اشک می ریزی چون می دانی فردا دیگر نیستی ...

آن روز جور دیگری مردم را نگاه می کنی ، جور دیگری به حیوان خانگی ات اهمیت می دهی ، جوری دیگر می خندی ، جور دیگری دلت می لرزد ، جور دیگری زنده هستی و دائم به این فکر میکنی که چقدر حیف است اگر نباشم ... ، آن روز می فهمی هیچ چیز به اندازه ی بودنت و ماندنت با ارزش نبوده و نیست !

شب که می شود جشن می گیری و در کنارش احساس می کنی چقدر خوشبختی ولی حیف که آخرین شب زندگی توست ، پس بیشتر بغلش میکنی بیشتر نوازشش می کنی بیشتر نازش را می خری و بیشتر ... می گویی : آه کاش فردا هم بودم ! 

خوب اگر فردا هم باشی قول می دهی همین گونه باشی یا نه ؟

قول می دهم ! 

ممکن است فردا باشی ، قدر لحظه هایت را بیشتر بدان ، چون هیچ چیز به اندازه ی خودت و ماندنت ارزش ندارد...


👤نازنین عابدین پور


پ.ن:شاید فردایی نباشد پس امروزت را به همه و خودت عشق بورز...اگه هرروز همینطور فکرکنیم ارامش به زندگیمون میاد😊

۱ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۱۶ شهریور ۹۷ ، ۰۷:۴۱
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیمـ

آیا می دانید، چرا خوشبخت بودن مشکل است؟

 چون از رها کردن چیزهایی که باعث غمگینی ما می شود،

 سر باز می زنیم. چون کلید خوشبختی خودمان را، 

در جیب دیگران قرار داده ایم و باور نداریم که خوشبختی مان در دستان خودمان است. 

کلید خوشبختی، درک این واقعیت است که آنچه برای شما رخ می دهد مهم نیست، 

بلکه چگونگی پاسخ شما مهم است. 

خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد

 بلکه کسی است که با مشکلاتش، مشکلی ندارد.

.

.

پ.ن:دیگران نمیتوانند سرنوشت شمارا تغییر دهند،رفتارها و گفتارهای آنها نمیتواندنقشه خداوند رابرای زندگی شما خراب کند.تنها قدرتی که مردم در مقابل شما دارند،قدرتیست که خودتان به آنها میدهید!(جول استیون)

۴ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۵ شهریور ۹۷ ، ۱۱:۱۲
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

🌸 من آدم بے شنبہ اے هستم ؟

نہ! درست خواندید. غلط املایے ندارم. منظورم دقیقا شنبہ بود نہ چیز دیگر. آدم هاے بے شنبہ آدم هایے هستند ڪہ هفتہ هایشان شش روز دارد نہ هفت روز. یڪشنبہ تا جمعہ. آدم هاے بے شنبہ آدم هایے هستند ڪہ همیشہ منتظر رسیدن شنبہ ایے مے شوند تا خرابے ها را درست ڪنند اما این شنبہ هیچ وقت فرا نمے رسد. 

☘ آدم هایے ڪہ قرار است از شنبہ بروند دنبال ساختن خودشان. قرار است از شنبہ رژیم بگیرند. شروع ڪنند بہ درس خواندن براے ڪنڪور. شروع ڪنند بہ باشگاہ رفتن. شروع ڪنند بہ ترڪ سیگار. شروع ڪنند بہ دیگر انجام ندادن عادت هاے زشتے ڪہ خودشان را بیشتر از بقیہ آزار مے دهد. شروع ڪنند بہ ڪنار گذاشتن تنبلے. پیگیرے ڪارهایے ڪہ ماہ هاست بہ تعویق مے افتند. شروع ڪنند بہ مرتب ڪردن ڪشوے بہ هم ریختہ مدارڪ. خواندن ڪتابے ڪہ از نمایشگاہ ڪتاب پارسال هنوز ورق نخوردہ. شروع ڪنند بہ سفر رفتن، ڪنسرت رفتن، سینما و تئاتر و موزہ رفتن. شروع ڪنند بہ یاد گرفتن هنرے ڪہ همیشہ آرزویش را داشتہ اند. 

☘ شروع ڪنند بہ تجربہ ماجراجویے هایے ڪہ رویاے ڪودڪیشان بودہ. شروع ڪنند بہ نوشتن اولین رمان بلند چند صد صفحہ اے ڪہ ماہ هاست بہ جزییاتش فڪر ڪردہ اند. شروع ڪنند بہ مهربان تر شدن با بعضے ها. شروع ڪنند بہ دید و بازدید با ڪسانے ڪہ دلشان برایشان تنگ مے شود. آشتے ڪردن با ڪسانے ڪہ روزگارے دوستشان داشتہ اند. شروع ڪنند بہ قرار گذاشتن با دوستان مدرسہ. شروع ڪنند بہ انجام تمام ڪارهاے عقب ماندہ. شروع ڪنند بہ عوض شدن بہ تغییر. 

☘ آدم هاے بے شنبہ تقصیر ندارند. هفتہ هایشان شنبہ ندارد. آن شنبہ لعنتے انگار هیچ وقت از راہ نمے رسد. ڪم ڪم بزرگ مے شوند بعد موهاے سفیدشان در مے آید و پیر مے شوند و یڪهو مے فهمند ڪہ دیگر نہ حوصلہ دارند نہ بنیہ. آدم هاے بے شنبہ اگر با آلزایمر بمیرند خوش شانس هستند چرا ڪہ یادشان نمے آید ڪہ چہ ڪارهایے مے توانستند بڪنند و نڪردہ اند.


۵ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۱۲ شهریور ۹۷ ، ۰۶:۰۴
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیمـ

در کتاب راز شاد زیستن میگوید:

هرکسی که قدم به زندگی شمامی 

گذارد، یک معلم است.

حتی اگر شما را عصبی کند

باز هم درسی به شما آموخته است

زیرا محدودیتهای شما را نشانتان داده است.

پس آگاهانه و با آرامش با اطرافیانتان رفتار کنید.

واز تنش ودرگیری و بحث بپرهیزید.

هرگز فکر نکنید که اگر فلان مرحله

 زندگی بگذرد، همه چیز درست می شود.....

از همه چالش ها لذت ببرید.

هنر زندگی ، دوست داشتن مسیر زندگی است .....

خوشبختی در مسیر است ، نه در مقصد.


۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۷ ، ۱۴:۱۶
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

تصویر مرتبط


بیرونتان را مرتب نکنید،درونتان را مرتب کنید!

سپس خواهید دید که بیرونتان نیز مرتب خواهدشد...آشفتکی بیرونی انعکاس آشفتکی درونتان است!

.

.


۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۸ شهریور ۹۷ ، ۰۸:۱۷
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


علی

سهل کنید سخت را،خانه برید بخت را عید غدیر می رسد...

ضرب زنید طبل را پیشه کنید عدل را عید غدیر میرسد...

باده دهید جام را،قندزنید کوزه را عید غدیر میرسد...

آب دهید تشنه را،دور کنید غصه را عید غدیر میرسد...


شیعیان عیدتان پیشاپیش مبارک!از دست هممون خیلی از کارا برمیاد تا برای این عید بزرگ انجام بدیم.با توجه به این عید میتونیم ایمان و عشقمون رو به مولا علی(ع)محک بزنیم...مثلا ببینیم همونطور که برای عید نوروز وقت میذاریم و کلی شادی و خوشحالی میکنیم و به همه خبر میدیم و لباسای نو میخریم و میریم به دید و بازدید وووو ایا در این عید بزرگ همچنین شور شوق عظیمی داریم؟؟؟اگه نه باید گفت یه کمی باید در عقاید و افکارمون صرف نظر کنیم و تلاشمون رو بکنیم تا برای این عید همچنین کارهایی بکنیم و خوشحال باشیم...

تا میتونیم مبلغ عید غدیر باشیم...امام زمان منتظر من و شماست تا یاری اش کنیم...اگه کسی با شما عهد ببنده ولی وفا نکنه مطمینا ازش بدتون میاد و ممکنه حتی متنفر بشین پس چرا در عهد به این بزرگی که بستیم کوتاهی میکنیم؟؟؟عید غدیر ینی تجدید عهدمان با امام زمان و یاری ایشان...فکرنکنیم همینکه گفتیم حالا بیخیال امام زمان اومد میریم یاریش میکنیم و فکرکنیم که یارشون هستیم...خیر اینطور نیست،یاران امام زمان کسایی هستن که به یک چشم برهم زدن کوه رو هم جابجا میکنن،آیا ما اینطور هستیم؟

۴ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۷ ، ۱۲:۰۲
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم


#تبلیغ_غدیر_واجب_است

#جفا_نکنیم !! از دو الی سه ماه پیش تمامی شیعیان برای عاشورا و اربعین روز شمار زدند! این علاقهء به سید الشهدا علیه السلام قابل ستایش است. اما قبل از محرم، ما مناسبتی داریم که افضل بر تمام مناسبتهای ما است. اساس مذهب ما به بزرگداشت این روز است. برای غدیر چه کردیم؟ برای غدیر کار نکردیم، متاسفانه انکار و تفسیر به رای شد! امام حسین علیه السلام کشته احیایِ غدیر است. باید برای غدیر صد هزار برابر عاشورا و فاطمیه توان گذاشت‌. اگر غدیر فراموش نمی شد که عاشورا و فاطمیه ای در کار نبود. پس باید با تمام توان برای غدیر کار کنیم. برای #غدیر روز شمار بزنید، پوستر پخش کنید. بنر بزنید، جشن بگیرید، دسته شادی در خیابان راه بندازید. طنین علیا ولی الله باید عالم را بلرزاند. کم کاری نکنید، در حق امیرالمومنین علیه السلام و غدیر کم کاری کنیم، جفا کردیم! مانند ایام شعبانیه ایستگاه صلواتی بر پا کنید. خیابان ها را آزین ببندید. دست به دست هم دهید. از عید قربان تا مباهله جشن غدیریه بگیرید. خطبه غدیریه را چاپ کنید پخش کنید. ستون اسلام و تشیع غدیر است، اما متاسفانه برای این ستون و استحکامش کم کاری کردیم. از هر مناسبتی که داریم غدیر واجب تر و مهمتر است. ولایت امیرالمومنین علیه السلام را جار بزنید، شور به پا کنید. هر کس هم که توان دیدن ندارد کور شود. برای غدیر کم گذاشتیم انکار شد، وقت بلند شدن است، رزق محرم در غدیر داده میشود، هر کس برای غدیر کم بگذارد، در محرم کمش میگذارند! برای غدیر کاری کنید این مملکت بلرزد! این مملکت از عید قربان تا مباهله باید غوغا شود، صدای #علیا_ولی_اللهگوش فلک را کَر کند. دسته به خیابان ها بیاورید، #ایستگاه_صلواتی بزنید، شهرهای خودتان را #چراغانیکنید. ان شاء الله امام عصر روحی فداه دعایی برای همه کند. روز عید غدیر، روزی است که خدا نعمتش را کامل کرده است، چرا شکر نعمت نکنیم؟ صد هزار برابر هر سال توان بگذارید، کاری کنید مرحم بر سینهء مجروح صدیقه طاهره سلام الله علیها شوید. تمام معصومین به شهادت رسیدند بخاطر غدیر، چرا ما ساکتیم؟ چرا ما بی تفاوتیم. کاری کنید که کسی جرات نکند خدشه بر غدیر وارد کند. من کنت مولا فهذا علی مولا را بلند بگویید، روز غدیر روز بیعت با امام عصر روحی فداه است. دست به دست هم بدهیم احیایِ غدیر کنیم. با پولمان، با وقتمان، با هیئتمان؛ با وسائلمان؛ با هر عملی که میتوانیم احیایِ غدیر کنیم.


لطفا نشر دهید...۲ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۳ شهریور ۹۷ ، ۱۶:۱۴
عاطفه

بسم الله الرحمن الرحیم

قلمت را بردار ،
بنویس از همه خوبیها ، زندگی , عشق ، امید 
و هر آن چیز که بر روی زمین زیبا است
گل مریم ، گل رز
بنویس از دل یک عاشق بی تاب وصال
از تمنا بنویس
از دل کوچک یک غنچه که وقت است دگر باز شود
از غروبی بنویس که چون یاقوت و شقایق سرخ است
بنویس از لبخند  از نگاهی بنویس که پر از عشق به هر سوی جهان می نگرد
قلمت را بردار ، روی کاغذ بنویس :
زندگی با همه تلخی ها شیرین است ...

 


قدر زنده بودن را نخواهیم دانست جز در وقت👈مرگ♨


پ.ن:زندگی پیدا کردن خود نیست،بلکه ساختن خود است💎


پ.ن2:آغاز پاده شاهی شهریوری ماهیا رو تبریک میگم به تمام دوستان شهریوریم💎💎💎💎💎(شهریوریم)

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۴۳
عاطفه